Rasbora maculata

Jak rozmnożyć nasze pociechy
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika

Autor
GrandeOW
Imię: Tomek

Rasbora maculata

#1 Post autor: GrandeOW » 10 cze 2018, 22:37

Cześć. Dziś podczas porządków dostrzegłem że 2 z trzech Rozbor jakie mi się ostały: Razbora plamista; Boraras maculatus (B. maculatus), Rasbora maculata mają strasznie wielkie brzuchy. Nie jestem pewien czy są w ciąży czy są chore, ale mam nadzieję że to pierwsze.
Ponoć utrzymanie narybku jest bardzo trudne i potrzebna jest do tego dość kwaśna woda. W ogólnym akwarium w którym pływają jest ph 7. Dodatkowo mam w nim 4 wiecznie głodne gupiki i stado maluchów.

Jeśli faktycznie to ciąża to może powinienem je odłowić i przełożyć do drugiego zbiornika, w którym ph jest mniejsze niż 6. Problem tylko taki że ryby są ponoć wrażliwe na zmiany. Druga sprawa to ikra jest podobno rozrzucana, a w drugim baniaku mam ok 70 krewetek. Czy krewetki nie spalaszuja mi ikry?

Coś byście poradzili? Czy jak zwykle przesadzam i pozostawić je naturze. Poniżej kilka fotek.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika

fivb77
Imię: Maciej

Rasbora maculata

#2 Post autor: fivb77 » 10 cze 2018, 23:09

One nie zachodzą w ciążę. Samiczki przed tarłem mają tylko odrobinkę większy brzuch od samca. Te są przejedzone, albo chore. Albo chore z przejedzenia?

Awatar użytkownika

Autor
GrandeOW
Imię: Tomek

Rasbora maculata

#3 Post autor: GrandeOW » 11 cze 2018, 07:13

Przez ciążę miałem na myśli ikrę (jak wyżej pisałem). Troszkę niefortunny skrót myślowy. Przekarmione nie powinny być, ale będę obserwował. Poza wielkim brzuchem zachowują się normalnie.

ODPOWIEDZ