Szanowni WaWarianie,

Serdecznie wszystkich zapraszamy na spotkanie 24.11.2018 od 17:00 - Pub Coyote ul. Słowackiego 25.
Nie gryziemy, nie bijemy, nie gadamy o polityce, religiach i o innych "zapalnikach" ;)
Gadamy o tym, co nas łączy, nie dzieli!

Szczególnie mile widziani są nowi użytkownicy wawarium.pl!
Poznajmy się, bo trochę ze sobą pobędziemy! :twisted:

Więcej informacji ---> https://wawarium.pl/viewtopic.php?f=39&t=155&start=975

Zarośla i nie tylko by AquaDreams

Tutaj prezentujemy swoje aranżacje oraz ich mieszkańców
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika

Autor
AquaDreams
Imię: Arek
Pochwalił: 2 razy
Kontakt:

#226 Post autor: AquaDreams » 08 lis 2018, 15:39

boro1, może i szybsze ale czy lepsze ? ;)
Moje wszelkie przypuszczenia są na podstawie szeroko rozumianej analizy i obserwacji :)
W akwarystyce moim mottem było/jest "Inspirować to znaczy pokazać", a ponadto staram się przeczyć przysłowiu "albo rybki albo akwarium" :D
Pozdrawiam,
Arek
Facebook
AQUALOG AquaDreams

Dein
Imię: Dein
Pochwalił: 9 razy
Został pochwalony: 8 razy

#227 Post autor: Dein » 08 lis 2018, 16:17

AquaDreams pisze:
08 lis 2018, 15:28
Filozofujesz :) :D Dobre żarełko nie jest złe :)
Pod jakim względem filozofuję? Coś mówię na temat jedzenia w ogóle?

Jestem pogodzony z tym, że niektóre ryby jedzą inne ryby i dzieje się tak np. w Rhiniowym akwarium. Zakładam, że neonki byłyby u Wężymordów na krótkich występach i nie zdążyłyby odczuć niedogodności związanych z długotrwałym przebywaniem w warunkach nieulubionych. Co innego ryby z przeznaczeniem "mieszkajcie długo".

Jak pisałem - nie jest w Twoim akwarium paskudnie nie do zniesienia, więc będąc świadomym przyszłości neonkiem, wolałbym trafić do Ciebie, niż do Wężymordów.
Jednak sądzę, że czasami dla neonka lepij umrzyć szybko, nim się neonek zorientuje, w jak opłakanej sytuacji się znalazł, niż męczyć się długo w warunkach urągających ich godności i bez perspektywy poprawy.
Bierę oczywiście pod uwagę, że to ludzka perspektywa i tylko na potrzeby topiku symuluję, że jestem neonkiem. Zwierzęta nie raz pokazują niesamowitą wolę przetrwania - no, mogą mieć inne priorytety. Mogą stanąć naprzeciwko Wężymorda i w przypływie szaleństwa zadeklarować: pier*olę to, wolę żyć do końca życia w solarium, z załzawionymi oczami i bez kolegów nawet, byle nie Wężymordy!
"Odór i wodór. Smród i śmierć" - R.

Awatar użytkownika

Autor
AquaDreams
Imię: Arek
Pochwalił: 2 razy
Kontakt:

#228 Post autor: AquaDreams » 08 lis 2018, 16:21

Dein, You made my day :D Kocham Cię :)
Pozdrawiam,
Arek
Facebook
AQUALOG AquaDreams

Awatar użytkownika

Jaro1
Imię: Jarek
Pochwalił: 10 razy

#229 Post autor: Jaro1 » 09 lis 2018, 09:03

No i co ja z tym moim PRL-em do tych zbiorników :lol: Chylę czoła-szacun-SUPER BANIACZKI i każdy w swoim rodzaju.Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ