Sklep Clarias

Tutaj umieszczamy nasze opinie o sklepach zoologicznych - te dobre i te złe
Awatar użytkownika

Autor
SHARK
Imię: Borys
Pochwalił: 29 razy
Został pochwalony: 15 razy

12 sty 2018, 23:00

Jako, że tam zaczęła się moja przygoda napiszę ze dwa zdania.

Atmosfera fajna, ceny dobre (po zarejestrowaniu się na stronie sklepu dodatkowy rabat 4%), spory asortyment.
Za każdym razem jak tam jestem (mam blisko z roboty :) ) mogę liczyć na podpowiedź jeśli jakieś pytanie nie daje mi spokoju.
Zamówiłem tam zbiornik o konkretnych wymiarach, cena super (porównując do innych o których wiedziałem, bądź które znalazłem w sieci) termin realizacji błyskawiczny.

To chyba tyle - POLECAM.
Obrazek
Awatar użytkownika

inerkoma
Imię: Konrad
Pochwalił: 27 razy
Został pochwalony: 37 razy

13 sty 2018, 10:02

To i ja napiszę. W Clarias zaopatruję się od marca 2016. Zamówienia zawsze przychodzą na czas, a jak raz się zdarzyło że czegoś nie było na stanie to od razu maiłem telefon z informacją i pytaniem co robimy dalej. Bezproblemowa komunikacja mailowa i telefoniczna. Jestem bardzo zadowolony z zakupów w Clarias.
A bleak garden to cry when my inamorato died - Anathema

GabulaBabula
Imię: Gaba

13 sty 2018, 10:12

Też się dołączę. Byłam tam pierwszy raz 2 tygodnie temu, super obsługa i pomoc przy doborze belki oświetleniowej. Sklep dobrze zaopatrzony, również w akcesoria dla sierściuchów.
Awatar użytkownika

ahr
Imię: Piotr
Pochwalił: 4 razy
Został pochwalony: 28 razy

13 sty 2018, 10:45

Ja przygodę z akwarystyką zacząłem w Clariasie. Pierwsze akwarium, jeszcze na Szaserów siedem lat temu. I tak od czasu do czasu zaglądam i dokupuję. Cenowo jest fajnie, z obsługą współpracuje się miło. Polecam.
"I may be an idiot, but I'm not stupid"
Awatar użytkownika

sum
Imię: Krzysiek
Pochwalił: 50 razy
Został pochwalony: 27 razy

13 sty 2018, 19:05

Pierwsze zakupy odbierałem jeszcze w bloku w mieszkaniu prywatnym. Potem przyjeżdżałem do "piwniczki", później do sklepiku, a teraz do skleeeeeepu.
Najlepiej zaopatrzony sklep z najlepszymi cenami w okolicy. Jako ciekawostkę napisze, że można ugadać się na sprowadzenie towaru którego nie ma na stanie.
Raz musiałem reklamować grzałkę i nie było problemów. Także polecam.
A tak sobie teraz zerknąłem na histirie moich zamówień. Licze, licze i 41 wizyt naliczyłem :) A to i tak nie wszystkie bo tych początkowych i zakupów przez Allegro nie ma.
Nie jestem na garnuszku żadnego sklepu akwarystycznego itp.
Nie należę do żadnej loży, towarzystwa wzajemnej adoracji, sekty, kasty itp.
Jestem prostym miłośnikiem naszego hobby.
Awatar użytkownika

Wegrzyn19161
Imię: Marcin
Pochwalił: 29 razy
Został pochwalony: 2 razy

05 lis 2018, 19:42

To ja coś napiszę, zacząłem tam kupować jak był jeszcze w piwnicy na szaserow, ceny naprawdę super.
Teraz moze troszkę atmosfera siadala, ale pewnie przez to że już ze sklep jest coraz większy
Ogólnie polecam!!!
Awatar użytkownika

Jaro1
Imię: Jarek
Został pochwalony: 4 razy

05 lis 2018, 19:59

Też polecam . :P Podpisuję się pod opiniami .
Awatar użytkownika

ArekRaszyn
Imię: Arek
Pochwalił: 1 raz
Został pochwalony: 25 razy

05 lis 2018, 20:00

:text-+1:

I co mi się podoba akceptują płatność PayPal.
Ostatnio zmieniony 06 lis 2018, 08:18 przez ArekRaszyn, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

falco
Imię: falco
Pochwalił: 9 razy
Został pochwalony: 29 razy

05 lis 2018, 22:21

Byłem dziś (pierwszy raz) i ja i również mam dobre odczucia, choć minus za "oznakowanie" a właściwie jego brak, co potwierdził nawet lokalny Jegomość, którego pytałem o drogę (a zaparkowałem tuż obok...).

Ceny, wybór, możliwość sprawdzenia sprzętów, nawet byłem pytany czy jestem zarejestrowany, żebym mógł dostać upust - podoba mi się, choć hektar drogi ode mnie, ale ja mam (prawie) wszędzie daleko... 8-)
Pozdr! falco
Pustkowie... Q

KJ, łapka w górę!
Awatar użytkownika

marcinzabki29
Imię: Marcin
Został pochwalony: 17 razy

06 lis 2018, 10:13

Też polecam ten sklep.
Obsługa bardzo cierpliwa😉
Szkiełka Karoliny i Marcina :mrgreen:

30 endelerki
30 amandy
30 nurzańcowe ślimaczkarium
90 wieloplamki
112 limki garbatki
240 ogólne
360 czeka

"Nic nie łączy szybciej niż wspólna pasja."
Awatar użytkownika

GrandeOW
Imię: Tomek
Pochwalił: 49 razy
Został pochwalony: 47 razy

06 lis 2018, 13:01

Ja czasem coś u Nich kupię.

Jeśli chodzi o zakupy to najczęściej kupowałem u nich sprzęt, bo ceny mają nawet nawet a są obok mojej pracy, więc nie płacę za przesyłkę.

Jeśli chodzi o obsługę, to mam jednak trochę inne zdanie. Poza tym, że Panie są miłe to bym powiedział, że obsługa jest raczej "specyficzna" - niezbyt zainteresowana, niezbyt pomocna, niezbyt konkretna. Generalnie niezbyt.

Ze 2 razy zamawiałem jakiś towar, którego nie było na stronie i musiałem korespondować mailowo. Zamówienia zrealizowałem, ale trwało to wieki. Odpowiedzi mailowe po kilku dniach docierały (a Internet mam szybki :) ).

Z rzeczy, które się dowiedziałem a może Was zainteresują to wycofują się z in-vitro. Teraz rośliny in-vitro mają być na zamówienie. O ile mnie pamięć nie myli zamówienia składane są do poniedziałku, a w czwartek dostawa. To co jest na półkach to "spady" z zamówień (to co nie było odebrane), więc mogą być trochę odstane.

Na plus (co mi przyszło do głowy):
- blisko
- niedrogo (celowo nie piszę, że tanio)
- spory wybór asortymentu "od ręki" - sklep jest na prawdę duży
- duży wybór korzeni, pokarmów, chemii, oświetlenia itp.
- rabat na zarejestrowane konto 4%
- program lojalnościowy przez stronę (nawet z odbiorem osobistym)
- towar na zamówienie trafia dość szybko do sklepu
- spory wybór roślin in-vitro na zamówienie

Na minus:
- wydaje mi się że jednak obsługa (sklep jest duży i zatrudnionych jest tam na prawdę sporo osób, a jednak o pomoc nie jest łatwo)
- mały wybór roślin od ręki (nie ma typowego akwarium z roślinami (najczęściej od ręki anubiasy, kryptokotyny, ale niewiele)
- mały wybór ryb (powiedziałbym nawet że bardzo mały) - chyba po prostu nie nastawiają się na ryby.
Awatar użytkownika

as400
Imię: Łukasz
Został pochwalony: 21 razy

19 lis 2018, 09:51

Mi ostatnio nie przysłali jednej pozycji zamówienia i reklamacja trwała chyba tydzień. W końcu tam zadzwoniłem w tej sprawie to Pan mi powiedział, że Pani od reklamacji jest zajęta i być może jutro spojrzy na maila ode mnie. Wszystko wygłoszone tonem olewczo-znudzonym.

Generalnie chyba właściciele stracili kontrolę nad tym przedsięwzięciem. Poziom obsługi stał się żenujący a i ceny są wyższe niż w innych miejscach. Jeżeli ktoś z tym nic nie zrobi to zejdą na psy całkowicie.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Posiadanie świadomości jak dobry w czymś jesteś wymaga dokładnie tych samych umiejętności co bycie w tym dobrym. Co oznacza, że jeżeli jesteś w czymś całkowicie beznadziejny, brak Ci dokładnie tych umiejętności, których potrzebujesz aby wiedzieć, że jesteś w tym beznadziejny. I to jest niezwykle głębokie odkrycie - że większość ludzi, którzy nie mają pojęcia co robią, nie ma absolutnie żadnego pojęcia, że nie mają pojęcia co robią. To wiele w życiu wyjaśnia. John Cleese

Fotograficzna arka noego ginących gatunków:
https://www.joelsartore.com/photo-ark/
https://racingextinction.com
https://www.sumofus.org/
Awatar użytkownika

falco
Imię: falco
Pochwalił: 9 razy
Został pochwalony: 29 razy

01 gru 2018, 08:47

Co prawda byłem tylko 2 razy i trochę korespondowałem @, ale jak na razie mam bardzo pozytywne wrażenia.

1. Kontakt via @ błyskawiczny i konkretny z pójściem na rękę np. w sprawie zwrotu.
2. Na miejscu mogłem wyjmować i testować różne pompki, na pytania od razu miałem odpowiedzi a zaznaczam, że pytałem o drobiazgi, więc zarobek żaden.
3. Ponieważ na małej powierzchni mają poupychane dużo towaru, więc trudno mi było się odnaleźć, ale bez problemu mogłem liczyć na pomoc.
4. Przy kasie Pani pyta czy jest się zarejestrowanym (www) tylko po to, aby... kupić taniej (-4%), to raczej niespotykane, za co duży plus!
5. Mogłem wtargać rower i zostawić otwarte drzwi, choć mogli odmówić.
6. Mogłem skorzystać z toalety, która jest na zapleczu (z towarem), choć mogli odmówić.

Minus za słabe oznakowanie sklepu (o czym już mówiłem, ale warto, to wiedzieć), który mieści się na tyłach budynku i jadąc 1 raz ciężko trafić.
Pozdr! falco
Pustkowie... Q

KJ, łapka w górę!
Awatar użytkownika

waldas
Imię: Waldek
Został pochwalony: 8 razy

01 gru 2018, 10:42

Ja też mam pozytywne wrażenia i polecam.
Awatar użytkownika

loopfx
Imię: Leszek
Pochwalił: 20 razy
Został pochwalony: 11 razy

01 gru 2018, 17:48

Kupiłem lampkę - przecenioną pewnie wystawowa. Padła po miesiącu. Bez problemów w ciągu kilku dni odebrałem nową.
ODPOWIEDZ