Ptasi Móżdżek - papugarnia

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika

Autor
rhino
Imię: Marcin
Pochwalił: 41 razy
Został pochwalony: 29 razy
Kontakt:

#1 Post autor: rhino » 11 lut 2018, 08:12

Wczoraj byłem i jestem bardzo miło zaskoczony.
Spodziewałem się ścisku, smrodu i wymęczonych ptaków, ale nic z tych rzeczy.
Przestronnie, czysto i profesjonalnie i dodatkowo bardzo miła obsługa. Chodzimy sobie wśród ptaków.
Dla dzieci idealne miejsce!
Polecam.
"Papugarnia Ptasi Móżdżek" ul.Łukowska 46
Załącznik pap.jpg nie jest już dostępny
pap.jpg
pap.jpg (167.09 KiB) Przejrzano 1401 razy
ratel

Dein
Imię: Dein
Pochwalił: 9 razy
Został pochwalony: 8 razy

#2 Post autor: Dein » 11 lut 2018, 09:56

Podoba mi się, że robią różne rzeczy synchronicznie.
Ale i tak bez kombinezonu z kevlaru i gogli bym nie podszedł.
Jesteście bardzo odważni!
"Odór i wodór. Smród i śmierć" - R.

Awatar użytkownika

ArekRaszyn
Imię: Arek
Został pochwalony: 20 razy

#3 Post autor: ArekRaszyn » 11 lut 2018, 12:13

Wcale nie ma takiej tragedii z tymi papugami na szczęście nie przerabiały pewnej lektury.

Dodano po 43 sekundach:
Do gołębiarni osobiście bym nie poszedł gdyby istniała.
Załączniki
1345724201_4cgfjd_600.jpg
1345724201_4cgfjd_600.jpg (56.95 KiB) Przejrzano 1376 razy

Awatar użytkownika

saintpaulia
Imię: ilona

#4 Post autor: saintpaulia » 11 lut 2018, 12:15

Po tym, co pokazują w necie o papugarniach nie wybrałam się do żadnej. Powiesz coś więcej o warunkach utrzymania ptaków? Czy papugi różnych gatunków dzielą pomieszczenia? Czy mają miejsce by odpocząć od ludzi?

Awatar użytkownika

ArekRaszyn

#5 Post autor: ArekRaszyn » 11 lut 2018, 12:21

Na Jerozolimskich są wyznaczone strefy gdzie do ptaków nikt się nie może dostać.
A śmigają wszystkie razem.

Dodano po 4 minutach 37 sekundach:
saintpaulia,
byłaś w ZOO choćby Warszawskim ?

odpowiem za Ciebie - TAK

Czy uważasz że zwierzęta mają aż taki wielki wypas ?
Ja uważam że nie, większość wręcz uważam że są przechowywane w warunkach kary godnych, choćby lwy, tygrysy, hipopotamy, niedźwiedzie itd.

Czy to znaczy że łącząc się w bólu z nieszczęściem tych zwierząt żyjących w środowisku naturalnym na ogromnych połaciach ziemi mam nie iść do ZOO --- NIE

Bo uwielbiam zwierzęta które u nas są uważane za egzotycze i nie spotykane w lasach. Z czego akurat się cieszę.

Awatar użytkownika

Autor
rhino
Imię: Marcin
Pochwalił: 41 razy
Został pochwalony: 29 razy
Kontakt:

#6 Post autor: rhino » 11 lut 2018, 13:24

saintpaulia pisze:
11 lut 2018, 12:15
Powiesz coś więcej o warunkach utrzymania ptaków? Czy papugi różnych gatunków dzielą pomieszczenia? Czy mają miejsce by odpocząć od ludzi?
Nie jestem wielbicielem tego typu przybytków, ale tak jak pisałem, miłe zaskoczenie. Jest to jedno wielkie pomieszczenie, podzielone siatką na 3 części plus dodatkowy "pokój". W każdej części jest inny wystój (odpowiedni dla trzymanych gatunków). Pomieszczenia są wysokie i to ptaki raczej wybierają, czy chcą kontaktu z człowiekiem czy nie. Można zakupić karmę (tylko na miejscu) i próbować je wabić.
ratel

Dein

#7 Post autor: Dein » 11 lut 2018, 14:21

Hipopotama w zoo żadne stado dzieci albo niezaspokojony dorosły nie przyciśnie do muru, żeby obmacać.
To jest przewaga zoo nad miejscami, w których zwierzęta są puszczane luzem do ludzi. Nie jest to przypadek, ani fanaberia, że niektóre kocie kawiarnie nie wpuszczają już na pokład dziatwy.

Też byłem sceptyczny i nadal trochę jestem, ale również spodziewałem się większej mordowni.

Btw. Największym zakapiorem, jakiego spotkałem luzem, był pan wilga w hali wolnych lotów w zoo.

Awatar użytkownika

saintpaulia

#8 Post autor: saintpaulia » 11 lut 2018, 14:35

Dein, o to mi mniej więcej chodzi.

W zoo zwierzęta często nie mają super warunków, ale zoo jest też często ośrodkiem hodowli zwierząt do reintrodukcji.

Papugarnia natomiast jest jedynie przybytkiem zabawy dla ludzi. Bardzo dużym błędem jest często w takich miejscach to, że ptak nie ma możliwości uciec od rąk. Swoją drogą podkładanie dziecięcych rączej takie arze, to jak dać mu do zabawy sekator.

Znajomi, którzy robi rekonesans w tego typu przybytkach zgłaszali przypadki nadepnięcia papugi, ataków papug na dziecko, bardzo złej kondycji psychicznej (to wbrew pozorom bardzo ważny czynnik) i fizycznej ptaków. Czy wspomniałam gdziekolwiek Arku, że masz gdzieś nie chodzić? Nie. Daleka jestem od tego, aby mówić ludziom co mają robić, także argument od czapy. Natomiast ja nie idę.

Dużym błędem jest łączenie niektórych gatunków papug. Owszem póki osobniki młode, póty jakoś to uchodzi. Natomiast wiele gatunków, gdy dojrzeje jest bardziej terytorialne niż nasze kochane pyszczaki. Chyba łatwo sobie wyobrazić co dorosła kakadu czy ara może zrobić falistej lub nimfie. Nie wiem, czy odważyłabym się na takie połączenie. Podobnie, jak moje domowe falki nigdy nie latają równocześnie z kanarkami czy zebrami.

Cieszę się, że w tym miejscu jest w miarę dobrostan, może to nadzieja na ogólną poprawę. Z innych miejsc widziałam zdjęcia ptaków o fatalnym upierzeniu, albo zdjęcia karmienia lor i lorys ziarnem.

Awatar użytkownika

ArekRaszyn

#9 Post autor: ArekRaszyn » 11 lut 2018, 15:05

Dein pisze:
11 lut 2018, 14:21
Hipopotama w zoo żadne stado dzieci albo niezaspokojony dorosły nie przyciśnie do muru, żeby obmacać.
Żadna papuga nie da się na siłę wziąć na rękę bo zwyczajnie gryzie, większość nie daje się nawet głaskać - gryzą.
To nie są wcale takie bezbronne zwierzątka.

saintpaulia,

Proszę Cię idź do papugarni bo na prawdę nie wiesz o czym piszesz. Papugi nie mogą i nie są trzymane na siłę bo jak wyżej - gryzą. Każda papugarnia ma swój regulamin i te regulaminy mówią jasno "Nie karmić i nie zaczepiać dużych papug - zwłaszcza Ar" a one same wcale nie rwą się do ludzi jak przysłowiowe pszczoły do ula.
Jak któreś nadpobudliwe rządne władzy nad papugą dziecko chce taką papugę ubezwłasnowolnić zostaje dziabnięte i robi się wielki atak na rozwydrzone dziecko.

Dein

#10 Post autor: Dein » 11 lut 2018, 15:23

Nawet nieudane próby ze strony dzieci to dla zwierzaka stres. To nie ziomal z osiedla, który się potem będzie jarał faktem przypuszczenia ataku. To stworek, któremu pogłębia się uraz psychiczny po każdej próbie międlenia, kiedy nie ma ochoty i wolałby się schować.

Jak z kotkami. Mój też skutecznie gryzie (a teraz raczej memle) i drapie, co nie znaczy, że nie stresuje go wizyta tabuna obcych ludzi o niejasnych zamiarach. Chowa się wtedy (bo może), a kto pcha łapy do niego, obrywa po tych łapach ode mnie.

Możliwe, że tutaj jest póki co spoko kontrola i nie wpuszcza się za dużo osób na raz, przez co łatwiej mieć wszystkich na oku. Ale także na przykładzie zoo widać doskonale, że ludzie są różni, wszystkich się nie upilnuje, niektórzy prześcigają się w pomysłach, jak olać ograniczenia. Niech to będzie procent zwiedzających - jedna osoba potrafi wyrządzić szkody nieodwracalne przez siatkę, a co dopiero mówić o kontakcie bezpośrednim.

Awatar użytkownika

saintpaulia

#11 Post autor: saintpaulia » 11 lut 2018, 15:24

ArekRaszyn, uwierz mi, że wiem o czym piszę. Jedna z dalekich znajomy w papugarni pracuje, natomiast kilkoro innych zajmuje się działaniem na rzecz naprawy tych miejsc.
Papugę można skrzywdzić łatwo, często przylatują na rękę i niewprawny ruch może zrobić sporo szkody. Ok gryzą. I czasem w takim momencie potrafią zostać strącone. Jeśli mają podcięte lotki, to strącenie kończy się często wypadkiem. I nie nie pójdę do papugarni, jest wiele powodów ku temu.
Rozmieszyłeś mnie tym regulaminem, gdybym miała czas wrzuciłabym Ci link do grupy, gdzie jest masa dowodów na posznanowanie tych regulaminów.
Postaraj się nie wypowiadać swoich osądów tak apodyktycznie i weź pod uwagę, że mogę mieć inne zdanie.

Nie wiem, jak bardzo interesujesz się tym tematem. Z tego wszystkiego co wiem o nich obecnie, dla mnie te przedsięwzięcia są zupełnie nie trafione. Chyba jednym z gorszych miejsc była/jest Carmen.

Nie ma sensu dyskutować tu na ten temat. Ja jestem na nie wobec papugarni. Przynajmniej w obecnym stanie większości z nich. Nie należę do grupy tych fanatyków, którzy domagają się natychmiastowego pozamykania tych miejsc, ale liczę, że jednak wiele obecnych niedociągnięć zostanie naprawionych. Może wtedy.

Awatar użytkownika

ArekRaszyn

#12 Post autor: ArekRaszyn » 11 lut 2018, 15:34

saintpaulia,
Nie będę się nadmiernie wymądrzał bo aż tak w temacie nie jestem byłem w Carmen i wydawało mi się że jest ok.
Która papugarnia wg Ciebie jest naj w stolicy ?
Pójdę aby mieć porównanie.

Awatar użytkownika

saintpaulia

#13 Post autor: saintpaulia » 11 lut 2018, 18:00

Obejrzyj upierzenie zdrowego ptaka. A potem porównaj z tym co widać u ptaków z papugarni. Wszelkie napuszenia, przebarwienia świadczą o złej karmie i warunkach zapewnianych zwierzętom. Sporo było nagłośnionych upadków zwierząt. Ja nie polecę żadnego z tych miejsc na tę chwilę.

Awatar użytkownika

ArekRaszyn

#14 Post autor: ArekRaszyn » 11 lut 2018, 18:17

szkoda :(
sam więc znajdę aby mieć porównanie.

ODPOWIEDZ