Helmety, Helenki, Zeberki

Ślimaki, krewetki etc.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika

Autor
GrandeOW
Imię: Tomek

#1 Post autor: GrandeOW » 10 cze 2018, 14:34

Cześć. Zakładam kolejny temat z prośbą o pomoc.

Pomimo temat mojego autorstwa dot. Zwalczania ślimaków chciałbym coś jednak wpuścić do swojego zbiornika. Nie piszcie że zmieniam zdanie - dalej nie chce tych maluchów królików :evil: Ale problem jest inny.

Wszystkie ślimaki które wpuściłem do akwarium do tej pory (jak w temacie) po prostu padły. Pierwszy raz wpuściłem ze 3 helenki (z miesiąc temu). Przeżyły chyba z 3 dni i padły. Stwierdziłem że może nie było dla nich pokarmu czy coś. Wszędzie mówi się że one mięchożerne, a u mnie mięska, które mogłyby zjeść po prostu nie ma. Więc nie dokładałem kolejnych, bo nie mam pojęcia jak miałbym karmić ślimaki.

Ostatnio (jakoś w tygodniu) będąc w sklepie stwierdziłem, że jak nie mięsożerne to może jakieś roślinniaki kupię. I kupiłem. 3 helmety, 3 zeberki. Efekt? Minęła doba i cała szóstka zamarła.

Doczytałem trochę o parametrach i nie bardzo widzę powód w parametrach. Jedyne co może im się nie podobać to Cu o wartości 0,1 i temperatura ok 28 stopni (jeszcze nie zrobiłem mechanicznego chłodzenia ledów).

Jeśli nie parametry to co? Jedynie co może być to NO Planaria którą stosowałem żeby pozbyć się tego małego dziadostwa. Dziwi mnie jednak czas działania jeśli to ona jest faktycznie winna. Patrząc po datach wpisów kurację zakończyłem 15.03.2018, czyli prawie 3 miesiące temu. Wodę podmieniam średnio co około 10dni po 20, 30%.

Macie jakieś pomysły?

Awatar użytkownika

rhino
Imię: Marcin
Kontakt:

#2 Post autor: rhino » 10 cze 2018, 15:10

GrandeOW,
przy najbliższej okazji, dam Ci trochę moich Helen.
Zrobisz jeszcze raz test wody ;)
ratel

Awatar użytkownika

waldas
Imię: Waldek

#3 Post autor: waldas » 10 cze 2018, 20:26

Woda woda i jęczeć raz woda coś masz z woda. Jaka podmieniasz? Ro?

Awatar użytkownika

Autor
GrandeOW
Imię: Tomek

#4 Post autor: GrandeOW » 10 cze 2018, 20:43

Wodę podmieniam pół na pół RO z odstana kranowka. Albo w proporcjach 2/3 RO 1/3 kran. Parametry:
No2 0
No3 10
Nh4 0
Gh 7
Kh 4
Ph 7
Temp. 28 29
Cu 0,1
Po4 0,2

Patrząc na wyniki to tylko temperatura i Cu mogłyby być mniejsze. Wydaje mi się że może faktycznie ta No Planaria, ale to aż tyle by trzymało. Dziwna sprawa.

Rhino, ja chętnie przygarne Helenki, ale nie chcę mieć kolejnych trupków.

ODPOWIEDZ