Ubezpieczenie mieszkania od zalania

Wszystko co dotyczy akwarystyki a nie pasuje do innych tematów
Awatar użytkownika

falco
Imię: falco
Pochwalił: 27 razy
Został pochwalony: 50 razy

16 lut 2019, 09:46

Teraz już nie pamiętam w którym TU, ale miałem taką sytuację, że owszem za zniszczony parkiet (jako element stały mieszkania) przez wodę z akwarium odszkodowanie było wypłacone, ale już za szkło, ryby, sprzęt stojący na podłodze, etc. - nie (a tu straty były znacznie większe).
Akwarium było moje, mieszkanie nie na mnie, choć w najbliższej rodzinie i przez ten "kruczek" kasa spłynęła razem z akwariowym szlamem...

Gdybym o tym wiedział, wystarczyłby 1 mały aneks i po sprawie, dlatego uczulam - nie znasz się na małych druczkach nic nie podpisuj, choćby na gębę obiecywali złote góry.

Każde TU (nieważne bezpośrednio czy przez Agenta) przede wszystkim chce sprzedać polisę, choćby nie do końca była dla danej osoby odpowiednio dobrana, ale skoro się podpisujesz, to... akceptujesz warunki OWU. Koniec tematu.
Pozdr! falco
Pustkowie...

#KJ, łapka w górę!

Bernard
Imię: Bernard

26 mar 2020, 19:46

inerkoma pisze:
11 lut 2019, 23:18
Wystarczy, że wykupisz jakiekolwiek ubezpieczenie typu "all risk" w większości przypadków tego typu zalanie jest obojętne polisą. Osobiście korzystam z "Warta".
Niestety tak nie jest - w Warcie (pakiet mieszkanie Komfort) jest to tylko ubezpieczenie od zalania wskutek pęknięcia akwarium, ale nie obejmuje np. rozszczelnienia akwarium czy wycieku z filtra. Mam też wątpliwość, czy obejmuje odpowiedzialność za szkodę, jaką wyrządzimy sąsiadom. Piszę o tym dlatego, że sam ubezpieczałem się w tej firmie i wkrótce musze wykupić kolejną polisę, ale teraz mam wątpliwość, czy to ubezpieczenie pozwala spać spokojnie....
Awatar użytkownika

inerkoma
Imię: Konrad
Pochwalił: 71 razy
Został pochwalony: 159 razy
Kontakt:

27 mar 2020, 07:39

Bernard, taką informację uzyskałem od agenta. Sprawdzę to jeszcze raz bo zasiałeś we mnie nutę niepewności.
All is not lost and never to be forgotten...

Bernard

27 mar 2020, 09:51

Koniecznie podziel się otrzymaną informacją (sam jestem tym bardzo zainteresowany). Pamiętaj tylko, że nie wystarczy ogólne zapewnienie agenta, że jest ok. Powinien wskazać na jakiej podstawie tak twierdzi (który punkt ogólnych warunków ubezpieczeń, tzw. OWU, o tym stanowi). Jest to dość istotne, ponieważ w razie problemów nikt z nas nie będzie mógł powoływać się na słowa agenta, a jedynie na to, co mamy w umowie...
Awatar użytkownika

inerkoma
Kontakt:

27 mar 2020, 10:02

Bernard, wiadoma sprawa. Do niedawna ufałem mojemu agentowi ale jakiś czas temu przekonałem się (w innej sprawie), że byłem naiwny. Sprawdzę.

Dodano po 21 minutach 5 sekundach:
Bernard, jest tak jak napisałeś. Też mam Wartę Dom Komfort. Polisa ta uwzględnia tylko sytuację gdybym zbił, ewentualnie gdyby ktoś zbił akwarium, Nie uwzględnia przypadku rozszczelnienia tudzież rozszczelnienia filtra. Krótko mówiąc agent albo poinformował mnie źle, albo świadomie lub nie wprowadził mnie w błąd.

Limak86
Imię: Kamil
Pochwalił: 13 razy
Został pochwalony: 30 razy

27 mar 2020, 10:49

inerkoma pisze:
27 mar 2020, 10:23
Nie uwzględnia przypadku rozszczelnienia tudzież rozszczelnienia filtra.
A jak konkretnie słowami masz to ujęte w OWU ?
Kamil.

[650L] Strefa przejściowa jeziora Malawi...
[160L] Szybciej płynące wody Azji...
[84L] Tanganika - muszlowce...

Bernard

27 mar 2020, 10:52

Kamil - "pęknięcie lub rozbicie akwarium"

Druga rzeczy - czy to ubezpieczenie obejmuje szkody "zalaniowe" w innych lokalach w ramach odpowiedzialności cywilnej, bo mam co do tego wątpliwości, choć w o.w.u. w punkcie wymieniającym rodzaje szkód, użyto skrótku "m.in." (między innymi), co stwarza pewną nadzieję... ;)
Awatar użytkownika

inerkoma
Kontakt:

27 mar 2020, 11:00

Dopytałem jeszcze znajomą o tę kwestię i wygląda to tak. Jeśli akwarium lub filtr się rozszczelni to ubezpieczyciel nie wypłaci kasy za te przedmioty bo siłą rzeczy nie są uszkodzone. Wypłaci natomiast za samo zalanie co jest częścią "all risk" - nie ma tam napisane w przypadku jakiego zalania nie należy się hajs.
Awatar użytkownika

Miro
Imię: Mirek
Pochwalił: 105 razy
Został pochwalony: 121 razy

27 mar 2020, 20:14

W zeszłym roku pękło mi akwarium.

Podłoga - klepka zmieniła swój kształt. Szafka zalana.
Dostałem zwrot za akwarium , cena z allegro.
Za szafkę - nie , ponieważ na szafkę potrzebne osobne ubezpieczenie.
Za klepkę również nie dostałem, ponieważ ubezpieczenie obejmuje mury a klepka to nie mury.
Jak bym zalał sąsiada to sąsiad dostaje odszkodowanie z tzw. OC . Tak mi tłumaczono.
Ubezpieczenie podstawowe w AXA.
Oględziny szkód odbyło się na podstawie moich zdjęć.
Oczywiście nie namawiam nikogo do tego ale jak akwa się rozszczelni dzisiaj to jutro może być pęknięte.
Awatar użytkownika

krasnal
Imię: Sławek
Pochwalił: 18 razy
Został pochwalony: 13 razy

27 mar 2020, 21:57

Miro pisze:
a klepkę również nie dostałem, ponieważ ubezpieczenie obejmuje mury a klepka to nie mury.
4 lata nazat w PZU dostałem
Miro pisze:
to sąsiad dostaje odszkodowanie z tzw. OC .
Tak było
Miro pisze:
Oględziny szkód odbyło się na podstawie moich zdjęć.
Do mnie przybył rzeczoznawca/szkodnik
Miro pisze:
pękło mi akwarium.
Za rozszczelnienie nie dali grosza - gdyby pękło to owszem.
Miro pisze:
Ubezpieczenie podstawowe w AXA.
Teraz mam AxA - czas odczytać drobny druk :o
Awatar użytkownika

Bieta
Imię: Elżbieta
Pochwalił: 26 razy
Został pochwalony: 28 razy

27 mar 2020, 22:56

U mnie agent mówił, że za szkło zwrócą w razie pęknięcia pod warunkiem,że będzie umocowane na stałe do ściany. Załóżmy, że jakimiś klamrami, czy co. Wtedy będzie to mienie nieruchome, wtedy zwrócą kasę. Ale wolę tego nie sprawdzać. ;)
Niby nie ma ideałów, a jednak jestem

Obrazek
ODPOWIEDZ