ZooEgzotyka - 2 czerwca 2019r.

Awatar użytkownika

Autor
Blizniak2
Imię: Rafał Kozera
Został pochwalony: 7 razy
Kontakt:

16 kwie 2019, 09:43

Mam przyjemność zaprosić na kolejną ZooEgzotykę 2 czerwca na ul. Siennickiej 40
Wydarzenie na FB:

Będzie więcej akwarystyki, a przede wszystkim ryb :-) :D
Lista potwierdzonych wystawców z akwarystyką:

ABYSS - korzenie: redmoor, opuva, mopani, finewood, driftwood, mangrowce, sawanna
AKWA-ANIMAL - ryby
AKWAROS - krewetki, mchy
BETTA - bojowniki z Tajlandii
CASCARA - akwaria, ceramika akwarystyczna (nowe stoisko akwarystyczne)
DLAKREWETEK - ryby, krewetki, preparaty akwarystyczne
GRUBA RYBA - zbrojniki, inne ryby
I.BORKOWSKI - ryby, mchy, ślimaki, oświetlenie LED
KETRAB - krewetki, raki, bucephalandry, mchy
LABORATORIUM313 - rośliny invitro
PYSZCZAK - ryby (nowe stoisko akwarystyczne)
TERRAQUEEN - akwaria
TWÓJ-GADŻET - gadżety również akwarystyczne (np. kubki)
WATER&GARDEN - rośliny akwarystyczne
ZIRRO AKWARYSTYKA - ryby (nowe stoisko akwarystyczne)

Polubcie koniecznie wydarzenie na Facebooku!
Rafał Kozera
www.akwarium.info.pl
www.youtube.akwarium.info.pl

ZooEgzotyka Warszawskie targi akwarystyczno-terrarystyczne
www.zooegzotyka.pl
Awatar użytkownika

GrandeOW
Imię: Tomek
Pochwalił: 58 razy
Został pochwalony: 67 razy

16 kwie 2019, 16:35

Bardzo fajnie że więcej akwarystyki. Mam nadzieję że i w kolejnych edycjach będzie jej jeszcze więcej.

DanielP
Imię: Daniel
Pochwalił: 19 razy
Został pochwalony: 13 razy

16 kwie 2019, 16:59

GrandeOW pisze:
16 kwie 2019, 16:35
Bardzo fajnie że więcej akwarystyki. Mam nadzieję że i w kolejnych edycjach będzie jej jeszcze więcej.
...aż akwarystyka zdominuje targi a wystawcy z innej branży będą do niej tylko dodatkiem :mrgreen:
Awatar użytkownika

GrandeOW

16 kwie 2019, 18:56

DanielP pisze:
16 kwie 2019, 16:59
...aż akwarystyka zdominuje targi a wystawcy z innej branży będą do niej tylko dodatkiem
Tak to pewnie nigdy nie będzie, bo mam wrażenie że robale na stałe zagościły na ZooEgzotyka.

Trochę z innej beczki, ale w temacie targów: Na ostatniej ZooEgzotyce byłem późno, tak mniej więcej na godzinę przed zakończeniem (z tego co pamiętam). Ludzi było już mało i towaru też już niezbyt dużo, szczególnie że część wystawców tak na prawdę zaczęło się zwijać przed czasem, ale to akurat mnie jakoś nie martwiło bo raczej z ciekawości pojechałem a nie na zakupy.

Dzięki temu że ludzi było już mało to miałem okazję na spokojnie porozmawiać, czego normalnie w środku dnia nie idzie uświadczyć. Rozmowa dotyczyła między innymi dostępności ryb i skorupiaków w Warszawie. Od słowa do słowa oczywiście temat liznął Łodzi. Z ciekawych rzeczy, których się dowiedziałem to między innymi jakość łódzkiej giełdy, która zdaniem rozmówcy niestety już się kończy. Powodem tego jest ponoć brak zainteresowania sklepów z uwagi na dojazd oraz na to że coraz więcej sklepów zaczyna importować bezpośrednio najczęściej z Azji.

Być może tu się otwiera większe pole manewru na lokalne Warszawskie targi. Oczywiście nie w takim wymiarze jak w Łodzi, bo cotygodniowe spędy to trochę za dużo, ale może co miesiąc dwa by się coś takiego przyjęło.

Może z czasem w Warszawie też będzie można kupić coś ze skrzynki zapakowanego jeszcze przed otwarciem wejścia. Czas pokaże.
Awatar użytkownika

Autor
Blizniak2
Kontakt:

17 kwie 2019, 08:28

GrandeOW mówisz o giełdzie czwartjowej w Łodzi. Jednak nie tu leży problem. Dynamiczny rozwój części akwarystycznej ZooEgzotyki blokuje niedzielna giełda w Łodzi.
Byłem i rozmawiałem z wystawcami, którzy w obawie o utratę miejsca nie chcą rezygnować z Łodzi. Problemem są też wystawcy w rybami, ponieważ wymagam, by zwierzaki były w akwariach, a nie workach. Dlatego aktualnie zainwestowałem w 20 akwariów dla wystawcy, który wystawi same ryby na czerwcowej ZooEgzotyce. Koszt po mojej stronie dość duży, ale z racji mojej pasji mam zamiar rozbudowywać część akwarystyczną za wszelką cenę. Wiem, że terrarystyka bez problemu by zajęła miejsca akwarystki na targach. Jednak dopóki będę ja organizował na to nie pozwolę.
Rafał Kozera
www.akwarium.info.pl

www.zooegzotyka.pl
Awatar użytkownika

GrandeOW

17 kwie 2019, 09:31

Blizniak2 pisze:
17 kwie 2019, 08:28
GrandeOW mówisz o giełdzie czwartjowej w Łodzi.
Jak najbardziej.

Co do niedzielnej giełdy się nie wypowiadam, bo nie mam na jej temat wiedzy.

Ze swojej strony cieszę się, że akwarystyki będzie coraz więcej. Nie jest to temat łatwy w aspekcie tego co piszesz i (być może) o czym wspominałem wcześniej, ale może powoli coś się będzie zmieniało.

Staram się śledzić ofertę Internetową sklepów z Warszawy / OLX / Allegro czasem jest problem kupić coś, co chodzi po głowie. Jeśli chodzi o sklepy stacjonarne nie zawsze zamieszczają aktualną ofertę, nie zawsze można się dodzwonić, o mailach nie wspominając, nie zawsze to co usłyszę przez telefon jest tym czego oczekuję, jak już pojadę na miejsce. Żywego inwentaża nie zamawiałem nigdy z wysyłką i pewnie nie zdecyduję się na to.

W moim odczuciu brakuje w Warszawie miejsca, gdzie raz na 1, 2 miesiące można przyjechać (bez akwarystycznej działalności gospodarczej, ale niekoniecznie) i kupić niepopularne ryby/skorupiaki/mięczaki, które przeważnie nie są dostępne w sklepach, albo są już mocno przebrane.

Może jestem w mniejszości, ale wydaje mi się jednak, że takich klientów jak ja jest cała masa. Pojechać do Łodzi jak pokazuje mój przykład jest zawsze nie po drodze.
Awatar użytkownika

boro1
Imię: Piotr
Pochwalił: 9 razy
Został pochwalony: 16 razy

17 kwie 2019, 09:52

GrandeOW pisze:
Pojechać do Łodzi jak pokazuje mój przykład jest zawsze nie po drodze
Zawsze można złożyć zamówienie w zaprzyjaźnionym sklepie akwarystycznym. Między innymi tam przecież (Łódź) zaopatrują się w ryby.
GrandeOW pisze:
W moim odczuciu brakuje w Warszawie miejsca, gdzie raz na 1, 2 miesiące można przyjechać
Czas giełd wszelakich dobiega końca. Co prawda z sentymentem patrzę na stare lata (trochę inna branża - Grzybowska, Batorego), ale mamy teraz dużo więcej możliwości niż kiedyś.
GrandeOW pisze:
Staram się śledzić ofertę Internetową sklepów z Warszawy / OLX / Allegro czasem jest problem kupić coś, co chodzi po głowie. Jeśli chodzi o sklepy stacjonarne nie zawsze zamieszczają aktualną ofertę, nie zawsze można się dodzwonić, o mailach nie wspominając, nie zawsze to co usłyszę przez telefon jest tym czego oczekuję, jak już pojadę na miejsce
jeżeli piszesz o żywym inwentarzu to zgodzę się z Twoją opinią. Podejrzewam, że problem wynika z tego, że niezależnie jakie stworzenie jest w sklepie ma w systemie jedną nazwę i jeden EAN ;)
Jeżeli chodzi o sprzęt szybciej i taniej zawsze jest kupić na allegro. Polecam wykupienie usługi allegro smart....
Z podwodnej krainy,
Boro1
Awatar użytkownika

Autor
Blizniak2
Kontakt:

04 maja 2019, 22:40

Informuję z przyjemnością, że mamy kolejnych wystawców akwarystycznych.
Są to:
SULAWESI WORLD
i
AQUARIUM TEAM
Rafał Kozera
www.akwarium.info.pl

www.zooegzotyka.pl
Awatar użytkownika

GrandeOW

05 maja 2019, 17:45

Blizniak2 pisze:
04 maja 2019, 22:40
Informuję z przyjemnością, że mamy kolejnych wystawców akwarystycznych.
Są to:
SULAWESI WORLD
i
AQUARIUM TEAM
Napiszesz coś więcej o nowych wystawcach? Jakąś stronę Internetową może mają? Zaciekawiło mnie to Sulawesi, ale co co to będzie? Szukałem w necie ale nie bardzo znajduję.
Awatar użytkownika

Autor
Blizniak2
Kontakt:

05 maja 2019, 19:50

Już śpieszę z informacjami:

CASCARA - producent ceramiki akwariowej oraz akwariów. Jedno z dwóch jego stanowisk będą stanowić jedynie puste akwaria.
SULAWESI WORLD - to stoisko znanego wszystkim Mirosława Karpińskiego. Hodowcy krewetek sulawesi oraz krabów. Więcej na stronie www.sulawesi.pl
AQUARIUM TEAM - to stoisko Magdy Szubskiej, która będzie wystawiała różne dekoracje, zaaranżowane akwaria itp.
PYSZCZAK+ZIRROO - Stoisko wyłącznie z rybami. Ponieważ sprzedawcy sklepowi nie posiadają akwariów ekspozycyjnych i to jest główny problem z ich udziałem, postanowiłem rozwiązać ten problem i zainwestować w zbiorniki. Zakupiłem 20 akwariów (szkło, szyby, filtracja) do ekspozycji oferowanych ryb.

Dodam, że to nie koniec i rozmawiam też z importerem bucephalandr oraz z firmą od gupików.
Nie będzie niestety tym razem sklepu Gruba Ryba, dlatego poszukuję również wystawcy ze zbrojnikami. Jeśli możecie polecić hodowcę, to dajcie znać.

W Warszawie brakuje miejsca z dużym wyborem akwarystyki. Dlatego będę dalej inwestowal w ZooEgzotykę pod tym kątem.
Rafał Kozera
www.akwarium.info.pl

www.zooegzotyka.pl
Awatar użytkownika

GrandeOW

05 maja 2019, 20:09

Blizniak2 pisze:
05 maja 2019, 19:50
SULAWESI WORLD - to stoisko znanego wszystkim Mirosława Karpińskiego. Hodowcy krewetek sulawesi oraz krabów. Więcej na stronie www.sulawesi.pl
Idealnie!
Awatar użytkownika

Psyho
Imię: Mariusz
Pochwalił: 3 razy
Został pochwalony: 17 razy

06 maja 2019, 11:59

GrandeOW pisze:
05 maja 2019, 20:09
Idealnie!
Mało masz ? :grin:
Awatar użytkownika

Autor
Blizniak2
Kontakt:

06 maja 2019, 12:10

Doskonale wiesz, że zawsze jest za mało :)
Rafał Kozera
www.akwarium.info.pl

www.zooegzotyka.pl
Awatar użytkownika

fruttidimare
Imię: Przemek
Pochwalił: 23 razy
Został pochwalony: 29 razy

06 maja 2019, 13:35

idealnie by bylo jakby całą halę akwarystyka zastawic
Awatar użytkownika

Autor
Blizniak2
Kontakt:

06 maja 2019, 21:34

To mam informację o kolejnym wystawcy akwarystycznym.
Dziś swój udział potwierdzili: "Akwarium-Rośliny"
Link do FB: https://www.facebook.com/pg/AkwariumRosliny
Jest to sprzedawca mchów, microsoriów i innych roślin akwariowych
Rafał Kozera
www.akwarium.info.pl

www.zooegzotyka.pl
ODPOWIEDZ